loader
yükleniyor...

CORONA VİRÜS VE ÖZEL SAĞLIK SİGORTASI HAKKINDA KISA BİR NOT

Devlet salık olanaklarını giderek özel alana doğru yönlendiriyor. Dolayısıyla uzun vadede kaliteli hizmet alabilmek ancak SGK olanaklarını özel sağlık sigortaları ile destekleyerek mümkün olacak.

CORONA VİRÜS ve TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI

Her şey yolunda giderken bir anda dünya duruyor ve her şey altüst oluyor. Böyle durumlarda en çok arzu edeceğimiz şey, iyi koşullarda tedavi görebileceğimiz sağlık olanaklarına sahip olmaktır. Pandemi ilan edilmesine rağmen pek çok şirket arka arkaya özel hastanelerdeki tedavi masraflarını karşılayacağını açıkladı.

Corona Virüsün, Covid 19 versiyonunun ortaya çıktığı günden bu yana hayatımız darmadağın. Toplumun kendine koruması için büyük bir izolasyon kampanyası yürütülüyor. Bu günlerde gerek corona gerekse diğer sebeplar ile hastaneye gitmek zorunda kalanları çok fa-rklı ortamlar bekliyor. Başka bir sebeple gitmekde corona nedeniyle ayrı bir risk konusu. Virüsten korunmak için nasıl ve nerede durduğumuz ve aldığımız önlemler çok değerli hale gelmiş durumda.

İşte bugünlerde herkesin arzu edebileceği şey özel koşullarda daha iyi bir sağlık hizmeti alabilemenin bir yolu da özel sağlık sigortasına sahip olmak. Normal koşullarda yaygın salgın ve pandemi ilan edildiği durumlarda özel sağlık sigortaları buradan çıkacak masrafları karşılamıyor. Ancak covid19 salgını içi son günlerde sigorta şirketlere arka arkaya covid19 dan meydana gelecek rahatsızlıkları teminata dahil ettiklerini açıklıyorlar.

Son yıllarda Türkiye de özel hastanlerdeki hızlı gelişim ve devletin kurgusu özel sağlık sigortalarını ön plana çıkardı. Sigortalı çalışanlar içinde buna ulaşmanın yolu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (TSS) yaptırmak. Yani  özel hastane sizi muayene, ayaktan ve yatarak tedavilerinizi yapacak, SGK dan bir ksımını alacak kalan kısmını özel sağlık sigortası şikretinden alacak. Yaygın olarak ayaktan + yatarak versiyonu konuşulsa da sadece yatarak versiyonu ayrıca ekonomik olarak alınabilmektedir.

Tümüyle özel sağlık sigortasından ziyade daha ekonomik olarak alınabilemesi nedeniyle tercih edilmeketedir.

İşe büyük bir salgınla mücadele ettiğimiz bugünlerde ve sonrasında az para ödeyerek özel hastane ayrıcalığında tedavi görmek istiyorsanız sizde Tamamlayıcı Sağlık Sigortasınızı yaptırmanzı tavsiye ediyorum.

Saygılarımla

Erol ÖZMEN

Genel Müdür

Bir Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş.

Not: Tamamlayıcı Sağlı Sigortasının genel anlatımı için yakında ayır bir yazı daha yayınlayacağım.